українська / русский

спаринг віст лого
 
5. Контроль палива

У системах GPS моніторингу транспорту контроль за витратами палива здійснюється за допомогою датчиків палива, які монтуються у транспортний засіб і підключаються до бортового обладнання.

Бортове обладнання (GPS трекер) визначає місцезнаходження, швидкість і напрям руху транспортного засобу та зчитує дані з усіх датчиків палива, які підключені до нього. Зібрані дані кодуються та передаються по каналах мобільного зв'язку на телематичний сервер, де вони обробляються, зберігаються і пересилаються через Інтернет на комп'ютер диспетчера/користувача. Вся інформація про заправки, зливи, витрати палива відображається в зручному для сприйняття вигляді: у формі графіків, таблиць, треків на електронних картах.

За принципом вимірювання датчики палива поділяються на датчики рівня палива та датчики витрат палива.
Датчики рівня палива (ємкісні та ультразвукові) здійснюють заміри рівня палива у паливному баку транспортного засобу, система фіксує заправки та зливи. Датчики витрат палива (проточні датчики) визначають лише витрати палива.

Датчик рівня палива.
Для контролю рівня палива у паливному баку можна використовувати штатні датчики палива автомобіля або високоточні електронні датчики рівня палива.

Найдешевше підключити штатний датчик автомобіля до бортового обладнання (GPS трекера). При цьому немає ніякого втручання в паливну систему. Проте похибка при цьому буде достатньо велика: для вітчизняних автомобілів - до 20%, для автомобілів іноземного виробництва 5-10%. Знос датчика при цьому теж має значення. Таким чином, підключення штатного датчика палива до GPS трекера дозволить з певною точністю контролювати витрати палива і фіксувати факт (місце і час) заправок і зливів.

Значно точнішою є установка в паливний бак високоточного електронного датчика рівня палива. Найбільш поширені типи - це ємкісний і ультразвуковий датчики палива. Вони не мають рухомих частин, не зношуються. Похибка цих датчиків приблизно однакова і складає до 1% від об'єму палива в баку, а ціна набагато менше однієї повної заправки вантажного автомобіля. Тобто, якщо при підключенні до штатного датчика можна побачити місце і час заправки або зливу палива, то за наявності високоточного датчика система фіксує скільки літрів заправлено/злито.

Особливості даного методу: немає втручання в паливну систему двигуна, можлива установка датчиків практично в будь-які баки, датчики надійні в експлуатації, невисока вартість. В той же час відносна невисока точність вимірювання у випадках, якщо машина працює на пересіченій місцевості (із-за нахилів бака) і на невеликих відрізках часу/пробігу (із-за незначної зміни рівня палива).

 

Датчик витрат палива.

Є група транспортних засобів, які характеризуються відносно високими витратами палива і одночасно незначним переміщенням по місцевості, наприклад – екскаватори, бульдозери, навантажувачі. Ще одна група транспортних засобів має витрати майже (або повністю) незалежні від пробігу, наприклад – додатковий двигун міксера бетономішалки або рефрижератора. У таких випадках для контролю палива доцільно використовувати датчик витрат палива (проточний датчик палива / витратомір / лічильник палива). На відміну від датчика рівня палива, який встановлюється безпосередньо в бак, проточні датчики палива встановлюються в розриві паливної системи і показують, не рівень палива, а скільки палива використав двигун.

Особливості даного методу. Основною відмінністю проточних датчиків палива від датчиків рівня палива є прямий підрахунок витраченого палива в літрах. Тобто на відміну від датчика рівня вимірюється витрата палива за будь-який проміжок часу.  В той же час, даний метод не дає можливості контролювати кількість палива в баку, об'єми заправлень і факти зливів, вимагає втручання в паливну систему.

Установка датчика витрат палива - досить складна, вимагає певної кваліфікації. Можливе засмічення датчика. Присутній механічний знос. Не у всі паливні системи датчик можливо вмонтувати. На деяких машинах установка датчика може привести до зміни умов роботи двигуна.

Підсумовуючи вищенаписане:  штатний датчик рівня палива дозволить приблизно визначити витрати палива, місце і час заправок і зливів, електронний датчик рівня палива дозволить точно фіксувати витрати палива, заправки і зливи, проточний датчик витрат палива з високою точністю покаже витрати палива, але не надасть можливості фіксувати місце, час і об'єм заправлень і зливів.

Ключові слова: купити GPS моніторинг транспорту у Львові, контроль палива, персоналу і вантажів, проточні датчики рівня витрат палива, on-line моніторинг, GPS Львів, антени GPS/GSM, GPS трекер, GPS мониторинг транспорта во Львове, купить проточные датчики расхода топлива, датчики уровня топлива, контроль топлива, контроль транспорта, персонала, груза, GPS слежение, GPS мониторинг передвижения транспорта, спутниковый мониторинг, купити радіостанції, рації Icom, Motorola, Kenwood, Vertex Standard у Львові,  рації у Рівному, Луцьку, Івано-Франківську, Ужгороді, Чернівцях, Хмельницьку, Києві.
НАШІ КОНТАКТИ:
79026, м.Львів,
вул. Ак. Сахарова, 43
тел.: (032) 297-11-15
GPS координати:
N 49°49′18″, E 24°00′55″
НОВИНИ:
20.05.2013
НВКП „Спаринг-Віст” – технічний партнер на Львівському міжнародному дитячому фестивалі.

08.11.2012
НВКП „Спаринг-Віст” провів семінар на Хмельницькій АЕС на тему "Цифрова система MotoTRBO".

18.10.2012
НВКП „Спаринг-Віст” спільно з компанією „Motorola Solutions” 18 жовтня 2012р. провели семінар „MotoTRBO: сучасне цифрове рішення у радіозв'язку”.

| © 2012 Sparing-Vist, All Rights Reserved |
| radio@sparing-vist.ua |

Каталог україномовних сайтів